DOLAR 31,2289 0.08%
EURO 33,9828 0.36%
ALTIN 2.057,120,83
BITCOIN 19688774,33%
İstanbul
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

AREDA Piar bayanlara sordu: Estetik yaptırmayı düşünüyor musunuz?

AREDA Piar bayanlara sordu: Estetik yaptırmayı düşünüyor musunuz?

ABONE OL
Eylül 1, 2023 14:00
AREDA Piar bayanlara sordu: Estetik yaptırmayı düşünüyor musunuz?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AREDA Piar’ın kadınların estetik hakkındaki düşüncelerine yönelik yaptığı kamuoyu araştırmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Estetik yaptırmak istemeyen kadınların oranı yüzde 87,9 oldu. Ayrıca estetik yaptırmak isteyen kadınlar ise en çok burun estetiğini tercih etti.

Araştırma şirketi Areda Piar, bin 100 kadının katılımıyla düzenlenen estetik araştırması ile son zamanlarda gittikçe popüler hale gelen estetik operasyonlarını ele aldı. Verilen cevaplar ise okuyucuları şaşırttı. Estetik yaptırmak istemeyen kadınların oranı yüzde 87,9 olurken estetik yapılması tercih edilen yer burun oldu.

BÜYÜK ÇOĞUNLUK ESTETİK YAPTIRMAK İSTEMİYOR

Estetik operasyonlarının hayatımıza girmesiyle birlikte birbirine daha çok benzeyenler yüzler de gündem olmaya başladı. Beren Saat burnu, Angelina Jolie dudağı derken uzayıp giden talepler ve etrafımızı saran estetik trendleri… Peki, Türk kadınları estetik operasyonlarını nasıl değerlendiriyor?

Araştırmaya katılan kadınlara ‘Estetik yaptırmayı düşünüyor musunuz’ sorusu yöneltildi ve hayır cevabıyla karşılaşıldı. Kadınların yüzde 12,1’i estetik yaptırmayı düşündüğünü, büyük çoğunluğu oluşturan yüzde 87,9’u ise düşünmediğini belirtiyor.

ESTETİKTE EN ÇOK TERCİH EDİLEN YER BURUN OLDU

Estetik yaptırmak isteyen kadınlar ‘Hangi estetiği yaptırmak istiyorsunuz’ sorusuna ise en çok burun estetiği yanıtını verdi. Araştırmaya göre kadınların yüzde 47,5’i burun estetiği, yüzde 19’u göğüs estetiği, yüzde 14,7’si botoks, yüzde 10,7’si dudak estetiği ve yüzde 5,7’si karın gerdirme estetiği yaptırmak istiyor.

BOTOKS ESTETİK Mİ DEĞİL Mİ?

Araştırmada botoksun estetik olup olmadığı da soruldu. Kadınların yüzde 79’u botoksun estetik olduğunu ifade ediyor. Yüzde 21’lik kesim ise botoksun estetik olmadığını düşünüyor.

Botoks estetik mi

DİKKAT ÇEKEN SONUÇ

Kadınlara yöneltilen ‘İlerleyen yaşlarda botoks yaptırmayı düşünüyor musunuz?’ sorusunda ise dikkat çeken bir sonuç ortaya çıktı. Kadınların yüzde 87,6’sı botoks yaptırmayı düşünmüyor. Yüzde 12,4’lük kesim ise yaptırmayı düşündüğünü belirtiyor.

KADINLAR YAŞLANMAYA KARŞI HANGİ ÖNEMLERİ ALIYOR

Son olarak kadınlara yaşlanmaya karşı aldıkları önlemler soruldu. Kadınların yüzde 51,6 ile yarısından fazlası yaşlanma karşıtı krem kullandıklarını söyledi. Yüzde 26,8’i ise yüz yogası yaptığını belirtti. Yüzde 21,6’sı ise herhangi bir uygulama yapmadıklarını ifade etti.

Metodoloji

Areda Piar tarafından 8-14 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen Estetik araştırmasına 1.100 kadın katıldı. Tüketici eğilimlerini düzenli olarak ele alan araştırma, kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI tekniği ile “Areda Piar’ın Profil Bazlı Dijital Paneli” kullanılarak gerçekleştirildi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.