DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21645150,08%
İstanbul
24°

AZ BULUTLU

Emine Erdoğan Şule Yüksel Şenler Konağı’nın açılışına katıldı

Emine Erdoğan Şule Yüksel Şenler Konağı’nın açılışına katıldı

ABONE OL
Eylül 3, 2023 13:24
Emine Erdoğan Şule Yüksel Şenler Konağı’nın açılışına katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Esenler Belediyesinin yapmış olduğu Şule Yüksel Şenler Hanımlar Konağı’nın açılışına Emine Erdoğan katıldı. Açılışta konuşma yapan Emine Erdoğan, “Gönlümüzde kurduğu taht sayesinde Türkiye bugün onu cesur ve yürekli bir direnişçi, yılmaz bir insan hakları savunucusu olarak hatırlıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Esenler’de Şule Yüksel Şenler Hanımlar Konağı’nın açılış törenine katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Esenler Belediye Başkanı Göksu ve Şule Yüksel Şenler Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Usta konuşmalarda bulundu.

“FİKİR VE GÖNÜL DÜNYAMIZIN YILDIZI”

Şule Yüksel Şenler Hanımlar Konağı’nın açılış töreninde şu ifadeleri kullanan Emine Erdoğan, “Ardında bıraktığı fikri ve kültürel miras, yurdun dört bir yanında adına açılan vakıf, merkez ve derneklerde yaşatılıyor. Bu kutlu girişimler sayesinde onun nesiller boyu hayırla yad edileceğini bir kez daha görüyor ve büyük memnuniyet duyuyorum. Gönlümüzde kurduğu taht sayesinde Türkiye bugün onu cesur ve yürekli bir direnişçi, yılmaz bir insan hakları savunucusu olarak hatırlıyor. Bu konumu da ziyadesiyle hak ediyor. Çünkü o, fikir ve gönül dünyamızın yıldızıydı. Seçkin bir münevver, bir hakikat savaşçısı olarak, kendi seçtiği Şule ismi gibi aydınlık, çevresini ışıkla besleyen bir insandı. Yürekten gelen sözleri bütün bariyerleri aşarak kalplere ulaşırdı çünkü samimiydi.”

“YORULDU AMA YILMADI”

Emine Erdoğan, “Şule Yüksel Şenler, hayatı boyunca, mücadelesini iki cephede birden sürdürmek durumunda kalmıştı. Sanıldığının aksine, sadece, medeniyeti giyimle özdeşleştirenlerin hedefinde değildi. Dindarlığı, kadını eve hapsetmek sananlardan gördüğü tepki, onu çok yaralamıştı. Gazeteci ve hatip olarak, dışarıda çalışması nedeniyle de, acımasızca eleştiriliyordu. Şule abla, yoruldu ama yılmadı. Zarafeti ve sabrıyla gönüller fethetti. Zaman geçtikçe, inançlıların ötekileştirilmesine karşı duruşu, memleketin her köşesinde karşılık bulmaya başlamıştı. Kamusal alanın dışına hapsedilen Müslümanlara aşıladığı özgüven ile pek çok insanın hayatına dokundu, dönüm noktası oldu.” açıklamasında bulundu.

Emine Erdoğan, “Hepimizin Şule ablası, Şule ablamız, kalbi onun gibi zarif bir aşkla çarpan samimi inananları, vefatından sonra da bir araya getirmeyi sürdürüyor. Faydalı hizmetler ve hayırlı işlerde bulunan güzel gönüllü dostlara, aklıselim, kalb-i selim ve zevkiselim ile ilham olmaya devam ediyor. Bu çerçevede, Şule Yüksel Şenler Vakfı’nı ona ve temsil ettiklerine duyduğumuz gönülden vefanın göstergesi olarak kurduk. Adına açılan okullar, yurtlar, merkezler ile mirasının yaşatıldığına şahitlik emekten mutluluk duyuyorum. Bugün Esenler Belediyesi ile açılışını yaptığımız, Şule Yüksel Hanımlar Konağı, hanımlarımıza kendilerini her alanda geliştirebilmeleri, emniyet ve rahatlık içinde çocukları ile verimli zaman geçirebilmeleri için çeşitli eğitim ve faaliyetler sağlayacak” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.