DOLAR 33,0863 0.12%
EURO 36,0709 0.31%
ALTIN 2.558,490,31
BITCOIN 22463691,33%
İstanbul
29°

AÇIK

İstek kesim nedeniyle katledilen Onur Şener cinayetinde çarpıcı gelişme!

İstek kesim nedeniyle katledilen Onur Şener cinayetinde çarpıcı gelişme!

ABONE OL
Temmuz 27, 2023 06:12
İstek kesim nedeniyle katledilen Onur Şener cinayetinde çarpıcı gelişme!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz ekim ayında 5 kişi Ankara’da gittikleri bir eğlence mekanında istekte bulundukları parçayı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Onur Şener’i döverek öldürmüştü. Boğazı cam bardakla kesilerek öldürülen Şener’in canice katledildiği olayın ardından mahkeme gerekçeli kararını açıkladı.

Ankara’da Çankaya ilçesinin Çayyolu semtindeki bir eğlence mekanında sahne alan müzisyen Onur Şener, istekte bulunan şarkının sözlerin bilmediği için 5 kişi tarafından saldırıya uğramıştı. İlk olarak sözlü başlayan tartışmanın büyümesiyle 5 kişi ellerindeki cam şişelerle Şener’i darp etti. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine gelen polis ekipleri kavgayı ayırmayı başarsa da boğazına cam parçaları giren müzisyen, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Onur Şener

MAHKEME BAŞKANINDAN KARŞI OY

Aylardır süregelen ‘istek parça vahşetinde’ mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada çıkan kararla beraber İlker Karakaş ve Ali Gündüz’e ‘kasten öldürme’ suçundan takdir indirimi uygulanarak 25’er yıl hapis cezası verilmiş ve diğer tutuklu sanık Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Jale Erberk ve Gözde Gündüz’ün ise delil yetersizliğinden beraatına karar verilmişti. Ancak Mahkeme Başkanı Mehmet Ali Karaseyfioğlu, tutuklu sanık Semih Soyalp’in beraat kararına muhalefet ederek karşı oy kullanma kararı aldı.

“3 KİŞİ DİRENCİNİ KIRABİLİR”

Karaseyfioğlu, Onur Şener’in kafa, ağız, boyun ve sol ön koldan derin keskin cisim yarası, sol göz, alın, yüz, yanak, çene, karın, kollar ve bacak kısımlarında çok sayıda ekimoz ve çok sayıda kesi, lezyonlar ve sıyrık şeklinde yaralar olduğunu ifade etti. Şener’in adli tıp raporu doğrultusundaki kilosu, fiziksel yapısı ile iri yapılı ve cüsseli biri olduğuna dikkat çeken Karaseyfioğlu, 1 veya 2 sanığın direncini kıramayacağını ancak 3 sanığın eylem birlikteliği içinde hareket etmesi halinde Onur Şener’in direncini kırmalarının mümkün olacağını belirtti. 3 sanığın ellerinde kesici cisim yaralarının bulunduğu, böylece ellerinde cam bardak gibi kesici cismin bulunduğunun maddi delillerle sabit olduğu, Şener ile çok şiddetli ve yoğun bir şekilde kavgaya tutuşup, birlikte hareket ederek, birbirlerinin eylemlerini kolaylaştırdıklarına dikkat çekildi. Tüm bu bilgiler çerçevesinde Semih Soyalp’in de ‘kasten öldürme’ suçundan cezalandırılması istendi.

Onur Şener

DAHA ÖNCE NELER OLDU?

Yaşanan korkunç olayın ardından mahkeme kararını açıkladı. Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar İlker Karakaş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz, Jale Erberk ve taraf avukatları katılım sağladı. Duruşmayı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve bazı milletvekilleri de yakından takip etti. Mahkeme Heyeti Başkanı, bir önceki celse savcılığın esasa ilişkin mütalaasını sunduğunu hatırlatarak sanıklara son savunmalarını yapmalarını belirtti. 

“ONUR ŞENER BENİ AŞAĞILADI, İTEKLEDİ”

Tutuksuz sanık Gözde Gündüz, olay gecesi iki defa Şener’in fiziksel ve sözlü şiddetine maruz kaldığını, maktulün kendisine ve arkadaşlarına küfür ettiğini ileri sürerek “Onur Şener bize karşı küfretti, aşağıladı, beni itekledi. Ben kendisini durdurmaya çalıştım ama ayıramadım. Eşim ayırmaya çalıştı, şiddet gördü. Eşim düştükten sonra ben de düştüm, kalktık sonra eşimin yanına gidip onunla ilgilendim.” ifadelerini kullandı. Olayın aydınlanması için 9 aydır mücadele ettiklerini dile getiren Gündüz, eşi ve kendisi hakkında beraat kararı verilmesini istedi.

“ONUR’LA GÖZ GÖZE BİLE GELMEDİM”

Tutuklu sanık Semih Soyalp, esas hakkındaki savunmasına Şener’in ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi ve şöyle konuştu:

“Onur Şener’in gelip İlker’e saldıracağını, İlker’in de gelip bardakla vuracağını ben öngöremedim. O anda bile içeriye girmeye çalıştım. Onur’a kötü bir şey yapmayı düşünmedim, bardak gelmesin diye araya elimi koydum, elim yaralandı. Benim Onur’a onun da bana yönelik müdahalesi olmadı. Göz göze bile gelmedik. İlker’i gördüm. İlker üzerine atladı. Olay bitti, 112’yi aradım. Elimden geleni yaptım. Ne yazık ki böyle kötü bir şey olması beni çok üzüyor. Çok üzgün olduğumu ifade etmek istiyorum. Suçum, günahım yok. Beraatımı ve tahliyemi istiyorum.”

“GÖZÜ DÖNMÜŞ BİR ŞEKİLDE BİZE SALDIRDI”

Tutuklu sanık İlker Karakaş da olayın ardından çok düşündüğünü, yaşananları çok yönlü değerlendirdiğini vurgulayarak “Onur’un yaptığı ‘erkekler dışarı çıksın’ anonsundan habersizdim. Sahne önüne geldim, şarkı söyledim. O bana küfretti. Onur’un daha sahnenin önünde neden küfür ettiğini anlamadım. Aslında çok basit bir konu. Anons yapılmış da biz çıkmamışız. Sahnenin önünde 3 küfürlü laf var. Laf arasında ‘erkekler dışarı çıkın’ deseydi ben konuyu anlar, problemi çözerdim. 5 dakika içinde sarmaş dolaş olurduk. Onur’un problemi bilmiyorum. Ona rağmen dışarı çıktık. Onur’a yönelik pasif bir direniş göstermedim. Sahnede öfkesini gördüm. Benim anlamadığım, biz dışarı çıktık, sen dışarı çıkıyorsun, geri dönüp bize saldırıyorsun. Kadınlara saldırması, ben buna hala anlam veremiyorum. Onur 2 metre, gözü dönmüş şekilde üzerimize saldırıyor. Bize saldıran bir adam vardı. Böyle bir adam üstünüze saldırınca elinizde ne varsa onunla kendinizi korumaya çalışıyorsunuz. Uzaklaşabildiğim kadar uzaklaştım. Onur’un bize saldırması hiç öngöremediğim bir şeydi.” dedi.

“ÇOK MAĞDUR EDİLDİK”

Tutuklu Ali Gündüz ise “Onur Şener’le hiçbir temasım yok. İçkimizi alıp dışarı çıktık. İçerde 20’den fazla tanık var. Eldeki yara bir şeyi ifade etmiyor. Elimdeki kesi yere düşmemden kaynaklandı. Ben masumum. Onur Şener gelirken eşim Gözde’yi itekledi. Onur, İlker’e yumruk savurdu. İlker sonrasında bira bardağını Onur’un kafasına vurdu, üst kısmında dağıldı. Ondan sonra eşim arada kalınca eşimi arkama almaya çalıştım. İlker ile Onur arasında arbede başladı. İki tarafı da ayırmaya çalıştım. Araya girmeye çalıştım. Benim gördüğüm İlker bardağı vurdu, bardağı vurduktan sonra ikisi birbirine girdi. Semih de içindeydi. Ben o esnada eşime odaklandım. Semih bir şey yaptı diyemem, ben sadece İlker’in vurduğunu gördüm. Olayda elimde bir bardak yoktu. Onur’u tanımıyorum. Suç kaydı var, darp olayları var. Ben masumum. Bugün bunun anlaşıldığını düşünüyorum. 8 aydır cezaevindeyim. Çok mağdur edildik. Beraat ve tahliyemi istiyorum.” diyerek kendisini savundu.

“ONUR ŞENER BANA KÜFÜR ETTİ”

Tutuklu sanıklar İlker Karakuş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz, Jale Erberk ve avukatları Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katıldı. Savunmasını yapan İlker Karakaş, şu ifadeleri kullandı:

“İçeride sevdiğim bir şarkı çalıyordu, sözleri yoktu ben de karaoke yapıldığını düşünerek sahneye gittim. Onur Şener bana şarkı söylemeyeceksen diyerek küfür etti. Ben de sahneden inerek arkadaşlarımın yanına gittim. Bu sırada şef garsona durumu anlattık. Garson bizden özür dileyerek dışarıda devam edebileceğimiz söyledi”

Dışarı çıktıktan hemen sonra Şener’in arkalarından geldiğini dile getiren Karakaş “Bize bağırmaya başladı. Şener’in psikolojisinin bozuk olduğunu anladım ve uzak durdum. Dışarı çıktı üzerime saldırmaya devam etti. Onu durdurmam gerekiyordu, ben de elimdeki bardağı Şener’e fırlattım. Kırık bardakla vurmadım” ifadelerini kullandı.

“ONUR ŞENER EŞİMİ İTEKLEDİ”

Korkunç olayın yaşandığı mekana sürekli gittiklerini dile getiren Ali Gündüz ise, savunmasında şu ifadelere yer verdi:

“Onur Şener eşimi itekledi bu sırada İlker araya girdi. Ya psikolojisi bozuktu ya da madde teshiri altındaydı. İlker’e yumruk salladı, İlker de bira bardağını attı. Şener de tutup beni yere fırlattı. Yüz üstü düştüm omzum kırıldı ve yerdeki kırık cam bardakları elimi kesti. Ben yerdeyken arbede devam ediyordu. Kim kime vurdu fark etmedim. Bir süre sonra ambulans geldi. Gazi Hastanesi’ne gittik. Ameliyat oldum. Onur’un öldüğünü orada öğrendim. Ben 11 yıllık devlet memuruyum, alkollü mekanlarda kimseyle tartışmam. Olaya dahil olmadım. Tahliyemi talep ediyorum”

Onur Şener davasında yeni gelişme

Avukat beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar İlker Karakaş ve Ali Gündüz’e “kasten öldürme” suçundan ilk olarak müebbet hapis cezası verdi ardından sanıklara verilen cezada takdir indirimi uygulayarak cezalarını 25’er yıla düşürdü. Mahkeme, sanıklar Semih Soyalp, Gözde Gündüz ve Jale Erberk’in de üzerlerine atılı tüm suçlardan beraat edilmesine hükmetti.

Onur Şener davasında gelişme

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENMİŞTİ!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma önceki gün tamamlandı. Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede yer alan Adli Tıp Kurumu raporuna göre birlikte hareket ettikleri ve hiçbir acıma duygusu barındırmadan bardak kırığıyla eylemi gerçekleştirdikleri belirtilen İlker Karakaş, Ali Gündüz, Semih Soyalp, Jale E. ve Gözde G. hakkında ‘canavarca hisle kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Eğer iddianame kabul edilirse 5 şüpheli Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. 

Öldürülen müzisyen hakkında süregelen davada yeni gelişme

SANAT DÜNYASI YASA BOĞULDU!

İki çocuk babası Şener’in katledilmesine sessiz kalmayan meslektaşları sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak isyan etti. Soner Arıcı, Demet Sağıroğlu, Gülben Ergen, Haluk Levent, Aydilge ve Mert Fırat gibi ünlü isimler paylaşımlarıyla tepkilerini ortaya koydu.

Onur Şener öldürüldü

Twitter hesabından takipçilerine seslenen Gülben Ergen “İstedikleri şarkı söylenmedi diye gencecik bir müzisyen arkadaşımız öldürüldü. İki çocuk babası Onur Şener’in acısını yüreğimin en derinlerinde hissediyor ve lanetliyorum ona kıyan zihniyeti!” paylaşımıyla acısını ifade etti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Tuba Büyüküstün “Anlamak istiyorum” diyerek paylaşım yaptı! O video gündem oldu

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.