DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 21985203,93%
İstanbul
30°

PARÇALI AZ BULUTLU

Miraval Şatosu davası aşıkları düşman yaptı! Angelina Jolie ve Brad Pitt kanlı bıçaklı oldu

Miraval Şatosu davası aşıkları düşman yaptı! Angelina Jolie ve Brad Pitt kanlı bıçaklı oldu

ABONE OL
Temmuz 14, 2023 07:36
Miraval Şatosu davası aşıkları düşman yaptı! Angelina Jolie ve Brad Pitt kanlı bıçaklı oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Daha önce Miraval Şatosu’nun hisseleri nedeniyle davalık olan Brad Pitt ve Angelina Jolie arasında sular durulmuyor. Angelina Jolie, eski eşi Pitt’i Miraval Şatosu şaraphanesinin kontrolünü ele geçirmeye çalışmakla; Pitt de Jolie’yi kincilikle suçluyordu. İkili arasındaki tansiyon yükselirken yeni bir gelişme ortalığı kızıştırdı.

Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie ve Brad Pitt, 2019 yılında olaylı bir boşanma süreci yaşamış ve daha sonra 6 çocuklarının velayeti için sancılı bir hukuk mücadelesine girmişti. Ayrılıklarının üzerinden yıllar geçse de birbirlerine karşı öfkesi dinmeyen çift, son dönemlerde 2008 yılında satın aldıkları Miraval Şatosu‘yla gündeme geliyor. 

Angelina Jolie ve Brad Pitt Miraval Şatosu yüzünden karşı karşıya geldi

Dünyanın en saygın şarap üreticilerinin rehberliğinde Miraval Şatosu’nu yöneten Brad Pitt ve eski eşi Angelina Jolie boşanmanın ardından hisseleri yarı yarıya bölüşmüşlerdi. Ancak Jolie’nin 2014 yılında nikah törenlerini gerçekleştirdikleri Fransa’nın güneyindeki Miraval Şatosu şaraphanesi’ndeki hisselerini Rus bir iş insanına devretmesiyle öfkeden deliye dönen Brad Pitt, eski eşinin kendisine zarar vermek istediğini iddia etmişti ve soluğu mahkemede almıştı. 

Angelina Jolie Brad Pitte dava açtı

Davaları devam eden çiftin arasındaki gerilim gittikçe artarken Angelina Jolie de 250 milyon dolarlık yeni dava açmıştı. Page Six’in haberine göre; Angeline Jolie, Pitt ve ekibinin Fransız şaraphanesini ele geçirmek için birtakım işler çevirdiğini düşünüyor. Dava nedeni olarak da Pitt’in boşanma ve velayet davasından dolayı Jolie’den öç almak istediği ve Jolie’nin şaraphane yatırımından tek kuruş kazanmamasından emin olmak istediği ifade edildi. Ünlü aktörün eski eşi Jolie’ye ‘sus payı’ verdiği ve evliliklerinin noktalanmasına sebep olan koşullar konusunda sessiz kalması istediği ileri sürüldü. 

Angelina Jolie Brad Pitt yeniden davalık oldu

“KÖTÜ NİYETLİ BİR DÜZENİN PARÇASI”

Dava belgelerinde yer alan ifadelere göre Jolie, eski eşinin kendisine yönelik ithamlarını ve yasal adımlarını “Boş, kötü niyetli ve problemli bir düzenin parçası” olarak görüyor. Öte yandan belgelerde “Pitt’in, kendisi ve Jolie arasında gizli, yazılı olmayan ve satışa izin verdiğini gösteren bir anlaşma olduğuna dair sunduğu iddialar, yazılı kayıtlar ve yasal belgelerle uyuşmamaktadır” şeklinde ifadeler yer aldı. Ünlü aktristin eski eşine attığı mailde “Burası evlendiğimiz, ikiz çocuklarımızı getirdiğimiz yer. Burası bir gün yaşlanacağımı düşündüğüm yerdi. Şimdi bunları ağlamadan yazmakta bile zorlanıyorum. Burada yaşadığımız anıları hep hatırlayacağım” şeklinde yakındığı görülüyor. 

Angelina Jolie

Öte yandan Pitt’in avukatlarına göre ünlü aktör, eşinin yüzde 50 hissesini “gizlice” sattığını ve yeni iş ortakları olduğunu 2021’de yapılan bir basın açıklamasıyla öğrendi. Los Angeles Yüksek Mahkemesi’nde açılan ve Daily Mail tarafından aktarılan belgede, “Duruşmada da gösterileceği üzere, Jolie’nin eylemleri hukuka aykırıdır, Pitt’e ciddi ve kasıtlı olarak zarar vermiş ve kendisini haksız yere zenginleştirmiştir” ifadelerine yer verildi.

Angelina Jolie ve Brad Pitt

İkili arasındaki kriz büyürken Brad Pitt, Angelina Jolie’yi adeta bir düşman olarak görüyor. Page Six’in özel kaynaklarına göre; Brad Pitt, Yuri Shefler’i Miraval’dan göndermek ve hatta kovmak istiyor. Kaynaklar, aktörün eski eşinin hisselerini satmasını ‘kinci’ bir hareket olarak gördüğünü, çünkü Rus iş adamının daha önce Jolie’ye hisseleri için bir teklifte bulunduğunu ancak o dönem ünlü yıldızın bu teklifi reddettiğini dile getirdi. İddialara göre Jolie, eski eşini kızdırmak ve onu üzmek için böyle bir hamlede bulundu.

Brad Pitt, Yuri Shefler ve Angelina Jolie

Yuri Shefler’in Miraval şatosunu bu kadar istemesinin sebebinin de Pitt’in ününden faydalanmak için olduğu iddia edildi. Kaynaklar, Shefler’in Pitt ile ‘göstermelik’ bir ortaklık sürdürmek istediğini söyledi.

Brad Pitt ve Angelina Jolie

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Genç kadının güzellik isyanı! “Dertlerimden utandım”

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.