DOLAR 32,1553 -0.23%
EURO 35,0152 -0.11%
ALTIN 2.434,540,68
BITCOIN 22621311,97%
İstanbul
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

Okula ahenk haftası başladı mı? Ahenk haftası kaçıncı sınıfları kapsıyor? Ahenk haftası nedir?

Okula ahenk haftası başladı mı? Ahenk haftası kaçıncı sınıfları kapsıyor? Ahenk haftası nedir?

ABONE OL
Eylül 4, 2023 14:00
Okula ahenk haftası başladı mı? Ahenk haftası kaçıncı sınıfları kapsıyor? Ahenk haftası nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eylül ayının ilk haftasının gelmesiyle okul zili çalmaya başladı. MEB tarafından yayınlanan 2023 – 2024 eğitim öğretim takviminde yayınlanan tarihe göre 11 Eylül 2023 tarihinde çalacak olan ders zili ilkokul 1 ve lise 1 öğrencileri için bir hafta önceden başladı. Uyum haftası olarak adlandıran bu dönem oldukça merak edilmeye başlandı. Peki uyum haftası nedir? Uyum haftası kaçıncı sınıfları kapsıyor? İşte cevabı…

Yaz mevsiminin bitmesiyle öğrenciler 3 aylık bir tatil serüvenini geride bıraktı. Eylül ayının gelmesiyle başlayan yeni eğitim dönemi için ilk ders zili çaldı. Hem öğrenciler hem de ebeveynler için oldukça önemli bir süreç olan eğitim dönemine geçiş süreci büyük heyecanla karşılandı. Özellikle ilkokul 1. sınıf ile lise 1 (9’uncu sınıf öğrencileri) için bir alışma döneminin olması adına başlatılan uyum haftası ile öğrenciler okulların açılış tarihinden bir hafta öncesinde sınıflarda yerini aldı.

Okula uyum haftası

UYUM HAFTASI NEDİR? OKULA UYUM HAFTASI BAŞLADI MI? HANGİ SINIFLARI KAPSIYOR?

Uyum haftası; okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9’uncu sınıf öğrencilerini kapsayan, öğrencilerin yeni eğitim dönemine geçişinde öğretmenleri, arkadaşları ve okul ile kaynaşma sürecini kapsayan bir alıştırma dönemidir.

Uyum haftası nedir

MEB tarafından yayınlanan takvime göre 11 Eylül 2023‘de açılması beklenen okullarda uyum haftasına tabii tutulan öğrenciler için ders zili 4 Eylül‘de çaldı. 4-8 Eylül‘ü kapsayan uyum haftasında öğrencilerin okula uyum sürecine destek olmak adına hazırlanan okula uyum rehberinde, uyum haftasına yönelik uygulama çizelgesi ile 12 etkinlik örneğine yer verildi.

Uyum haftası kaçıncı sınıfları kapsıyor

Uyum haftası, özellikle okul öncesi ve ilkokul 1.sınıf öğrencileri için önemli bir geçiş olan eğitim döneminin başlangıcında öğrencilerin okula ve arkadaşlarına alışmaları için oldukça önemlidir. Öğrencilerin okula daha iyi adapte olmalarını sağlayan, Milli Eğitim Bakanlığı‘nca uygulanan uyum haftası sürecinde öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmen ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

Okula uyum haftası başladı mı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.